🚀 By October 13th: Up to 50% off Autumn Collections

چراغ سقفی توکار

محصولات (3)

لامپ هالوژن جیوتن (3)

لامپ هالوژن پایه سوزنی (2)

لامپ (3)

کلید و پریز ویرا الکتریک (9)

فریم هالوژن (2)

ریسه ال ای دی (4)

چراغ واترپروف روکار (3)

چراغ نما دفنی (4)

چراغ نما (6)

چراغ سقفی روکار (9)

چراغ سقفی توکار (13)

چراغ سقفی بک لایت (3)

چراغ ریلی (4)

چراغ روکار سیلندری (2)

چراغ دکوراتیو (2)

چراغ خطی (4)

چراغ حیاطی (11)

چراغ توکار چشمی (3)

پنل فول لایت روکار (2)

پنل فول لایت توکار (2)

پنل 60 در 60 اداری (2)

پروژکتور و وال واشر (7)

نمایش 1–12 از 13 نتیجه

خرید چراغ سقفی توکار ال ای دی با بهترین قیمت

چراغ سقفی توکار برای تامین روشنایی و نورپردازی در مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما در فروشگاه ایران چراغ انواع چراغ سقفی توکار و لامپ سقفی توکار پرنور را با کیفیت و قیمتی مناسب برای شما عزیزان عرضه نموده‌ایم. این دسته از چراغ‌ها علاوه‌بر زیبایی ساختمان، دارای امنیت بالایی نیز هستند. تنوع زیاد مدل‌های عرضه شده چراغ سقفی به عنوان منبع نور در مکان‌های مختلف با برخورداری از فناوری‌های مختلف، اهمیت انتخاب و خرید این محصولات را نشان می‌دهد. انواع چراغ سقفی توکار از لحاظ ابعاد، اشکال و فناوری ال ای دی یا اس ام دی با هم متفاوتند. این تنوع سبب شده تا به راحتی با محیط های گوناگون هماهنگ و سازگار شوند.

شما می‌توانید با خرید این محصول از فروشگاه ایران چراغ از آن در مکان‌هایی نظیر طراحی دکوراسیون داخلی منازل، ساختمان‌های تجاری، اداره‌ها، سالن‌ها، نمایشگاه‌ها و ... استفاده نمایید. ما در فروشگاه ایران چراغ انواع این محصولات را با کیفیت تضمینی، دوام بالا و قیمت مقرون بصرفه برای شما عزیزان ارائه نموده‌ایم.

چراغ سقفی توکار چیست؟

با توجه به اهمیت تامین روشنایی مناسب و استاندارد، می‌توان از انواع چراغ سقفی توکار مستطیلی، گرد، مربع و .. استفاده نمود. این چراغ‌ها درون سقف قرار داده می‌شوند و رنگ بندی نوردهی آن‌ها شامل مهتابی، آفتابی و یخی است. امروزه استفاده از این نوع چراغ‌ها امری معمول شده است و مشتریان بوسیله آن‌ها تناسب و هارمونی مناسبی با دیگر لوازم محل سکونتشان ایجاد می‌کنند.

نصب این مدل از چراغ‌ها همانطور که از نامشان پیداست به صورت توکار است؛ یعنی برای نصب آن‌ها نیاز به ایجاد برش و حفره در مکان مدنظر است تا چراغ درون آن قرار گیرد. از این رو اندازه برش یکی از المان‌های مهم در انتخاب و خرید این محصولات می‌باشد.

چراغ توکار از پراستفاده‌ترین انواع سقفی به شمار می‌رود که عضوی مهم در دکوراسیون داخلی منزل، مجتمع‌های تجاری، اداری، نمایشگاه‌ها و .. است. چراغ سقفی توکار LED ضمن ایجاد روشنایی، یکی از المان‌های دکوراتیو فضا هستند و زیبایی محیط شما را دوچندان می‌کنند.

چراغ ال ای دی توکار انواع پنل‌های LED، SMD و انواع مختلف نور مخفی را شامل می‌گردد. این چراغ‌ها می‌توانند جایگزین مناسبی برای چراغ‌های قدیمی بوده و کاربردهای گوناگونی داشته باشند.

انواع چراغ سقفی توکار

اگرچه چراغ‌های سقفی توکار از نظر ظاهری باهم تفاوت دارند، اما نوع لامپ سقفی توکار پرنور مورد استفاده شده در آن‌ها در انتخاب و خرید چراغ موثر است. لامپ استفاده شده در این نوع محصولات بر عواملی نظیر میزان مصرف انرژی و روشنایی تاثیرگذار است. در ادامه به انواع چراغ توکار خواهیم پرداخت که براساس نوع لامپ و تکنولوژی بکار رفته به سه دسته LED، COB و SMD تقسیم می‌شوند.

چراغ سقفی توکار LED

چراغ سقفی توکار ال ای دی در بدو ورود به بازار کاربرد فراوانی در انواع مکان‌ها پیدا کرد. این نوع چراغ علاوه بر تامین روشنایی محیط، در ایجاد فضای دکوراتیو و زیبا نیز نقش دارند. این مدل تنوع بالایی نظیر پنلی، ریسه‌ای و ... دارد که تحولی در زیبایی مکان شما ایجاد می‌کند. در چراغ‌ سقفی توکار LED پنل‌های مختلفی نظیر اس ام دی و ال ای دی و دیگر نورهای مخفی قرار می‌گیرد که علاوه بر کاربردی بودن، از نظر زیبایی نیز قابل توجه هستند.

از این نوع می‌تواند جایگزین مناسبی برای انواع چراغ آویز و لوستر باشد. برخلاف لوستر که برای محدوده خاصی روشنایی ایجاد می‌کند، این مدل چراغ برای نورپردازی کامل منازل و محیط کاری بکار می‌رود.

چراغ سقفی توکار SMD

تفاوت چراغ سقفی توکار SMD در استفاده آن از بردهای متشکل از تعدادی دیود نوری یا ال ای دی است. از این چراغ در محصولات جدید مربوط به نورپردازی و روشنایی استفاده شده و به دلیل کیفیت بالا نیز در اجرای پروژه‌های ساختمانی بکار می‌رود. چراغ سقفی توکار اس ام دی به صورت صفحه‌ای نورانی با نوری یکنواخت مشاهده می‌شود. با اینکه اغلب از این نوع چراغ به عنوان دکوراتیو و نور کمکی استفاده می‌شود اما ابعاد بزرگتر آن می‌تواند به تنهایی برای روشنایی منزل و ..... بکار رود. این چراغ در اندازه، توان و طرح‌های مختلف با برندهای متنوع در بازار وجود دارد. همچنین این چراغ‌ها نسبت به چراغ‌های معمولی دارای مصرف انرژی کمتری هستند و نصب آن‌ها آسان است.

چراغ سقفی توکار COB

چراغ توکار COB یکی از جدیدترین تکنولوژی‌ها در این حوزه است که مخفف عبارت Chips on Board می‌باشد. تکنولوژی بکار رفته در COB مربوط به جانمایی چیپ‌های ال ای دی در صفحه یا برد روی پایه فلزی است. درواقع این فناوری برخلاف بردهای قدیمی و استاندارد نظیر همانند آن در چراغ ال ای دی است. اتصالات تراشه‌های LED بسیار کوچک و فشرده شده است.

همین چیپ‌های مدرن همچون یک پنل LED یک تکه، به طور یکنواخت روشن و یک هسته نورانی ایجاد می‌کند. این چیپ‌ها موجب افزایش تمرکز نور و روشنایی بیشتر و همچنین راندمان انرژی بالا می‌شود. از این نوع چراغ در محل‌هایی که نیاز به نورپرتابی یا تابش نور مستقیم به جسم دارند، همانند فروشگاه‌، ویترین، مغازه و ... استفاده می‌شود. شدت نور این چراغ بالاست و مشاهده مستقیم آن باعث خیرگی می‌گردد.

انواع چراغ سقفی توکار براساس طراحی ظاهری

این مدل چراغ‌ها علاوه بر تکنولوژی‌ بکار رفته، از نظر ظاهری نیز با هم متفاوتند و بسته به سلیقه و نیاز مشتری خریداری می‌شوند. از طرفی دکور کلی فضای مدنظر و موقعیت نصب چراغ نیز در انتخاب این مدل چراغ‌ها از لحاظ طراحی ظاهری تاثیر زیادی دارد. انواع این چراغ‌ها براساس شکل ظاهری به چراغ سقفی توکار مستطیلی، لامپ سقفی توکار گرد، مربعی و استوانه‌ای تقسیم بندی می‌شوند. از بین این اشکال نمونه‌های مربعی طرفدار و کاربرد بیشتری دارند. لامپ سقفی توکار گرد و استوانه‌ای اغلب برای سقف هایی با معماری خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما چراغ سقفی توکار مستطیلی و مربعی کاربرد بیشتری داشته و تفاوت زیادی باهم ندارند.

فراوانی کاربرد چراغ سقفی توکار 60*60 در ادارات، سالن‌ها، بیمارستان‌ها و ... موجب شده تا بسیاری از تولیدکنندگان در این حوزه به سمت طراحی نوع مربعی روی آوردند. علاوه بر این این نوع چراغ توکار کمترین هزینه و پیچیدگی نصب را نیز دارند و زیبایی فضا را دو چندان می‌کنند.

ویژگی های چراغ های سقفی توکار

برای آشنایی بیشتر با این مدل چراغ‌ها در زیر به برخی از ویژگی‌های این محصول اشاره می‌کنیم:

  • مصرف انرژی پایین و صرفه جویی در مصرف برق
  • تولید شده از مواد اولیه مناسب و مرغوب با دوام و طول عمر بالا
  • راندمان نوری بالا و پخش نور مطلوب
  • عدم ایجاد گرما
  • عدم ایجاد اشعه ماورا بنفش و مادون قرمز
  • رعایت تمامی اصول حفظ کیفیت و استانداردها در ساخت آن
  • نصب آسان

کاربردهای چراغ توکار

امروزه انواع این محصولات با ویژگی‌های و تنوع بالایی در بازار عرضه شده‌اند. این تنوع بطوری است که محدود به موقعیت و محیط خاصی نشده و کاربردهای گسترده‌ای را شامل می‌گردد. شما بواسطه این چراغ قادر به نورپردازی محیط هایی از قبیل اتاق خواب، سالن، فروشگاه‌ها، ادارات و ... می‌باشید. درصورتی که تصمیم به هدایت نور به نقطه‌ای خاص دارید نیز این مدل چراغ با قابلیت تنظیم جهت نور این نیاز شما را پاسخ خواهد داد.

با اینکه چراغ‌های سقفی مختلفی همانند لوستر، چراغ سقفی روکار، چراغ خطی آویز و ... وجود دارد اما چراغ توکار به تنهایی می‌تواند بار روشنایی ساختمان را به دوش بکشد. این محصول را می‌توان به آسانی در سقف‌های کاذب و ساختمان‌های در حال ساخت استفاده نمود.

در مکان‌هایی که سقف کوتاهی دارند نیز برای رعایت ارتفاع سقف با المان‌های محیط می‌توان به جای استفاده از آویزهای بلند از چراغ‌های سقفی توکار استفاده نمود. باتوجه به اینکه لوستر روی نورپردازی یک محدوده تاکید دارد، زمانی که شما نیاز به نورپردازی کلی برای سقف منزل و اداره خود دارید نیز می‌توانید این محصول را به جای لوستر انتخاب کنید.

خرید و قیمت چراغ سقفی توکار

برای خرید این محصولات باید به نکاتی توجه داشت. باتوجه به اینکه این نوع چراغ در داخل سقف نصب می‌شوند برای سقف‌های کوتاه انتخاب مناسبی هستند. نکته مهم در استفاده از این محصول عایق بندی سقف است تا رطوبت به داخل آن نفوذ نکند. همچنین شما در زمان خرید این محصول باید به طراحی و دکور محل خود و مقدار روشنایی مدنظرتان توجه کنید. از دیگر موارد مهم در زمان خرید می‌توان به نوع لامپ، نوع نصب، توان مصرفی و قیمت چراغ خطی توکار اشاره کرد. ما در مجموعه ایران چراغ انواع چراغ سقفی توکار مستطیلی، لامپ سقفی توکار گرد و ... را با کیفیت و قیمت مناسب برای شما عزیزان ارائه نموده‌ایم.

دیفیوزر در لامپ های توکار چیست؟

این قطعه باعث تابش نور متمرکز و یکنواخت می‌شود. از طرفی از انتقال گرما و حرارت به محیط جلوگیری می‌نماید.

جنس بدنه چراغ سقفی توکار چیست؟

جنس این نوع چراغ از اکسترود آلومنیوم است و از این رو دارای وزنی سبک، مقاوم در برابر خوردگی، استحکام بالا، بازتاب نور، عدم جرقه زایی و غیر سمی می‌باشد.

چراغ سقفی توکار فلورسنت چه کاربری دارد؟

باتوجه به کم بودن مصرف برق در این نوع چراغ نظیر چراغ خطی سقفی توکار،تقاضا برای خرید آن بیشتر شده است. از این نوع چراغ توکار عموما در فضاهای آموزشی، اداری، فروشگاه‌ها، هتل‌ها، بیمارستان‌ها و .. استفاده می‌شود.

اجزای تشکیل دهنده چراغ های توکار شامل چیست؟

این نمونه از چراغ‌ها دارای سه بخش اصلی شامل محفظه نگه دارنده (پایه، منبع نور و ..)، دهانه یا قاب، لامپ سقفی است.